Sportimáček Dětský den

Začátek června je každoročně svátkem všech dětí. A přesně to byl důvod, proč se v pondělí 3. 6. v pavlovickém AUTOKEMPU uskutečnil Sportimáček Dětský den. Akce byla určena pro děti z mateřských škol, které jsou zapojené do programu zvyšování úrovně pohybové gramotnosti – Sportimáček. Zúčastnilo se jí celkem 156 dětí nejen z libereckých školek, ale také z Hejnic, Hrádku nad Nisou, Mníšku, Nového Města pod Smrkem a Rynoltic.

V průběhu dopoledne děti plnily celkem 9 disciplín, během kterých si vyzkoušely nejrůznější pohybové dovednosti. To, že pohyb je u nich díky Sportimáčkovi na denním pořádku a jsou na něj zvyklé, bylo vidět na první pohled. Přestože disciplíny nebyly soutěžní, děti se do nich vrhaly naplno a podávaly parádní výkony. Jsme rádi, že si celou akci užívaly, což dokazovaly jejich úsměvy na rtech.

Nejen závěrečné předání cen, ale především společné cvičení a tancování vytvořilo skvělou atmosféru a náladu, se kterou po ukončení společného dopoledne všichni odcházeli. Počasí se sice nevydařilo úplně ideálně, všechno ostatní snad ale ano a za to jsme moc rádi, protože pohyb a spokojenost dětí jsou u nás na prvním místě.

Děkujeme všem, zúčastněným školkám za krásnou atmosféru a nadšení při plnění všech disciplín. Budeme se na vás těšit opět příště!

Napsat komentář